Türkiye’nin ilk ve tek doğa dostu evcil hayvan markası DOG.İST

Popüler

Türkiye’nin ilk ve tek doğa dostu – sürdürülebilir evcil hayvan markası DOG.İST gezegeni ve patili dostlarını önemseyen herkesin markası olmayı hedefliyor. Uluslararası sertifikalara sahip olan marka, çevresel atıkların geri dönüştürülmesi yöntemi ile doğaya saygılı, dayanıklı ve stil sahibi ürünleri hayvan severlerle buluşturuyor. DOG.İST ayrıca satın alınan her bir ürün için sokaktaki patili dostlarımıza mama bağışında bulunuyor.

Sürdürülebilir evcil hayvan markası DOG.iST’in hikayesi, iki köpekli bir ailenin önce İstanbul’un patili dostları ardından tüm gezegen için daha iyiyi hayal etmesiyle başladı. Doğa dostu ve sürdürülebilir bir yaşam modeli oluşturmayı hedefleyen, dünya kaynaklarının bilinçli tüketimine odaklanan markanın merkezinde doğaya saygı yaklaşımıyla; çevresel atıkların geri dönüştürülmesi, dayanıklılık, fonksiyonellik ve iddialı tasarımlar yer alıyor. Adını ‘Dogs of İstanbul’un kısaltmasından alan DOG.İST’te her ürününün kendine özgü ve çevreye faydalı bir hikayesi bulunuyor. Gezegenimizin en büyük problemlerinden olan karbon salınımını azaltmayı görev sayan DOG.İST, lokal tedarikçilerle iş birliği yaparak İstanbul’da etik üretim anlayışıyla yüzde 100 yerli üretim yapıyor. DOG.İST dünyada da bu üretim yöntemini uygulayan sayılı marka arasında yer alıyor.

Türk girişimcilerden doğa dostu marka

Atık kullanımını çevre dostu bir üretim metoduna dönüştüren DOG.İST’in arkasında kurucu ortaklar olarak çalışmalarını sürdüren Fulya ve Ali Kahraman  bulunuyor. Fulya Kahraman markanın çıkış hikayesini şöyle anlatıyor: “İnsanlığın yaptığı hataların doğaya ve gezegenimize ne kadar zarar verdiğini artık gündelik yaşamımızda bile hisseder hale geldik. Hatta bilim insanlarının dikkat çektiği; 2050 yılında okyanuslarda deniz canlılarından çok plastik atık olacağı gerçeği ile ne yazık ki uzun süredir yüzleşiyoruz. Bu bilinçle bireysel olarak kendi alışverişimizi yaparken lokal ve sürdürülebilir markaları tercih ediyoruz. Ancak sıra iki köpeğimizin ihtiyaçlarını karşılamaya geldiğinde Türkiye’de hiçbir seçenek bulamadık. Evcil hayvan sektöründe ne yazık ki dünyada da; sürdürülebilir, sağlığa zararsız, sertifikalı ürünlerin olmadığını fark ettik. Bu açığı doldurmak adına çıktığımız ve 2 yıl süren Ar-Ge yolculuğunun ardından DOG.iST hayat buldu.”

Denizlerden toplanan plastik tasmaya dönüşüyor!

Yeryüzü ve denizler, okyanuslardan toplanan plastik atıklara yeni bir hayat vererek DOG.İST’in eşsiz tasmalarını ürettiklerini aktaran Ali Kahraman ise doğa dostu ve sürdürülebilir üretim metodunun temelinde dünya kaynaklarının korunması anlayışının yattığını belirtiyor. Uzun süren araştırma döneminin ardından kaynakları korumanın yanı sıra dünyanın geleceğini tehdit eden atıkları da ortadan kaldırabileceklerini fark ettiklerini söyleyen Kahraman, “Bugün DOG.İST olarak iş ortaklarımızla dünyaya zarar veren plastik maddelerin toplanmasından uluslararası sertifikalı eşsiz tasmalara dönüşmesine kadar çok önemli bir hikayeyi gerçekleştirmeyi başarmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Hedefimiz her yıl gezegene zarar veren daha fazla atığı geri dönüştürerek bu hikayenin bir parçası yapabilmek ve bunu dünyaya yayabilmek” dedi.

Rengarenk ve sürdürülebilir bir dünya

6 farklı kategoride 100’e yakın ürünü bulunan marka, sadece patili dostlar için değil, başta İstanbul ardından Türkiye ve daha da önemlisi tüm dünya adına anlamlı ve güzel bir gelecek için çalışıyor. Boyun, air mesh ve göğüs çeşitlerinden oluşan DOG.İST tasmaları, okyanuslardan toplanan plastiğin yumuşak ve dayanıklı ipliğe dönüştürülmesiyle elde ediliyor. DOG.İST’in ürün kategorisi içerisinde köpek gezdirme kayışları, köpek emniyet kemerleri ve geri dönüştürülmüş çelikten üretilen, antibakteriyel ve ergonomik özellikte mama kapları da bulunuyor.

- reklam -
- reklam -

Son Yazılar

- reklam -

Önerilenler

- reklam -