Trakya’da Kırklareli’nin Demirköy İlçesinde bulunan Palivor Çiftliği, Yeşilce Köyü’nde konaklamak için kurulan 3 Çiftlik Evi ve haftasonları Trakya lezzetlerini odun ateşinde pişirerek sunacak kahvaltı ve BBQ restoranını işletmeye açıyor.

Tablolara yakışır güzellikte manzaralar sunan, Istranca ormanlarının ortasında, yer alan Yeşilce Köyü, İstanbul’a 220 kilometre (arabayla 3 saat), altın kumları ile ünlü Karadeniz kıyısındaki İğneada’ya sadece 20 kilometre mesafede.

Palivor Çiftliği’nin kurucuları Kerem ve Emre Oral “Amacımız öncelikle Kırklareli’nin köylerinin bölgesel kalkınmasına eko-turizm ve gastronomi konularında hizmet sunarak katkıda bulunmaktır” dedi.

Günlük yaşamın rutininden uzaklaşıp, kendinizi yemyeşil doğanın kollarına bırakın. Trakya’nın özgün lezzetlerini bu Şirin Trakya köyünde haftasonları denerken, çevredeki tepeleri kadife gibi saran yeşil ormanların ve çayırların görüntüsü bütün duyularınızı harekete geçirecek ve doğanın enerjisini içinizde hissedeceksiniz. Palivor Yeşilce kırsalında zaman yavaş akıyor.

Palivor Çiftliği Hakkında

Palivor Çiftliği, Trakya’da Kırklareli’nin Demirköy İlçesinde, Istranca Ormanları’nın içerisinde 300 yıl önce kurulmuş, 2011 yılında yeniden hayata geçirilmiş organik tarım ve eko-turizm yapılan ödüllü bir çiftlik. Trakya’da butik üreticilere kendi reçetelerine göre imal ettirdiği özgün gıda ürünleri ve bu ürünlerle imal edilen kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerini sadece haftasonları sunacak olan Palivor Yeşilce’de konaklamak için 3 adet Çiftlik Evi bulunuyor.

Basın bültenidir.

Önceki İçerikLecat Kil Bilyesi ile Etkili ve Sağlıklı Tarım!
Sonraki İçerikSürdürülebilir L’Occitane 2021 Yılbaşı Koleksiyonu
Merhaba ben Gizem ya da bu sitede Ev Yeşili :) Gizem Aydoğan kimdir? 🎓 2011 İstanbul Üniversitesi Tercümanlık bölümünden mezun oldum. 👩‍💻 2010-2018 yılları arasında Milliyet.com.tr bünyesindeki Lifestyle yayın kanallarında editörlükten yayın koordinatörlüğüne pek çok görev aldım. Türkiye'nin en çok trafik alan kadın portalı PembeNar.Com kuruluşunda yer aldım. Onlarca marka ile onlarca sponsorlu içerik projesi yürütme fırsatım oldu. 👩‍💻 2018-2020 yılları arasında Hürriyet.com.tr Lifestyle Yayın Koordinatörü olarak görev aldım. 👩‍💻 2020-2021 yılları arasında Oriflame Türkiye & Afrika Dijital ekibinde danışman olarak görev aldım. 👩‍🌾 2019 yılında hobi olarak başladığım Ev Yeşili yolculuğuna 2021 itibariyle tam zamanlı olarak devam ediyorum. 👩‍🎓 2020- İstanbul Üniversitesi Bahçe Atölyesi - Ev Bitkileri Bakımı ve Yaprak Zararlıları ile Mücadele Eğitimi aldım. 👩‍🎓 2021 - İyiEkim ve Orman6 ekiplerinden Permakültür Tasarımına Giriş Eğitimi aldım. 👩‍🎓 2021 - Ecodemia.org.uk - Regenerative Landscapes & Permaculture Design projesini tamamlayarak Permakültür Tasarımcısı Sertifikası aldım. 👩‍🎓 İkinci Üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojisi öğrencisiyim. 🌿 Ev Yeşili, Youtube, Instagram, Facebook ve websitesi üzerinden her ay yüzbinlerce kullanıcıya erişen bir bitki bakımı markasıdır. Bitki bakım yolculuğumda bana eşlik etiğiniz için teşekkürler. #fotosentezinesağlık