adidas ile Move For The Planet

Popüler

Sporun insanlar üzerindeki iyileştirici ve birleştirici gücüne inanan adidas, yeni farkındalık projesi “Move For the Planet” ile  1.2 milyondan fazla insanın daha iyi bir dünya için harekete geçmesini sağladı.

Proje kapsamında, adidas koşu uygulamasında, 1-12 Haziran tarihleri arasında 34 farklı spor dalında toplamda 173 milyon dakika kaydedildi. adidas, kaydedilen her 10 dakikalık aktivite için Common Goal adına 1 Euro bağışta bulunacak. Proje kapsamında gerçekleştirecek bağış, adidas ve Common Goal’un beraber seçtiği ve 16 yıllık deneyime sahip olan ISF Kamboçya adlı hayır kurumuna bağışlanacak.

ISF Kamboçya’ya yapılan bağış, futbol sahalarının aydınlatılması için güneş panellerinin kurulmasının yanı sıra kızların ve toplulukların güvenli bir şekilde pratik yapabileceği, aynı zamanda yenilenebilir enerji kullanılan alanlar yaratacak.

adidas, buna ek olarak Football for Future ve Common Goal ile birlikte, ISF için spor aracılığıyla çevresel sürdürülebilirlik konusunda eğitimi kolaylaştırmasına katkıda bulunarak organizasyonun çevresel eyleme yönelik farkındalığını artırmaya odaklanacak.

adidas, gerçekleştirdiği bu projelerle ISF’nin çevre koruma, tek kullanımlık plastik kullanımı ve atık yönetimi süreçleriyle ilgili atölyelerini tamamlarken, sürece katılan çocukların ve genç yetişkinlerin toplumları için olumlu birer rol modeli olmalarını sağlamayı amaçlıyor.

Ashley Czarnowski, Senior Director, Global Purpose Marketing at adidas “Küresel spor topluluğumuzu aktiviteyi eyleme dönüştürmeye ve oynadığımız yerler için hareket etmeye teşvik ettik ve bunu tam anlamıyla gerçekleştirdiler. Spor; insanları birleştirmek, toplumsal değişimi tetiklemek ve anlamlı bir fark yaratmak için  güce sahiptir. Move For The Planet’in ISF gibi projelere destek sağlayarak dünya genelinde nasıl bir etkisi olacağını görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Move For The Planet, adidas’ın sporcu için en iyisini yapma misyonu kapsamında yer alan geniş çaplı sürdürülebilirlik girişimlerinin bir parçasıdır. Bu yılın başlarında, adidas, 2024 yılı sonuna kadar mümkün olduğunca ürünlerinde saf polyesteri geri dönüştürülmüş polyester ile değiştirme yolculuğunda takvimden önce olduğunu duyurdu. 2022 yılında adidas’ın kullandığı tüm polyesterin %96’sı geri dönüştürülmüştür.

Marka, 2024 ve sonrasına bakarken, geri dönüştürülmüş polyesterin ötesine odaklanmayı sürdürecek. Bunu üç ana odak noktası üzerinden yapacak: yeni hammadde testleri ve ölçeklendirme ile malzemeleri değiştirmek, dairesel bir ürün ömrü çözümüne sahip ürünleri tasarlamak için tüm süreçleri yeniden düşünmek ve karbon ayak izini azaltmak.

basın bülteni

- reklam -
- reklam -

Son Yazılar

- reklam -

Önerilenler

- reklam -