Kimim Ben?

Merhaba!

Merhaba ben Gizem ya da bu sitede Ev Yeşili 🙂

Gizem Aydoğan kimdir?

2011 İstanbul Üniversitesi Tercümanlık bölümünden mezunum.

2010-2018 yılları arasında Milliyet.com.tr bünyesindeki Lifestyle yayın kanallarında editörlükten yayın koordinatörlüğüne pek çok görev aldım.

Türkiye’nin en çok trafik alan kadın portalı PembeNar.Com kuruluşunda yer aldım. Onlarca marka ile onlarca sponsorlu içerik projesi yürütme fırsatım oldu.

2018-2020 yılları arasında Hürriyet.com.tr Lifestyle Yayın Koordinatörü olarak görev aldım. 2020-2021 yılları arasında Oriflame Türkiye & Afrika Dijital ekibinde danışman olarak görev aldım.

2019 yılında Ev Yeşili markasını kurdum.

Ev Yeşili’ni daha bilimsel bir çabayla sürdürebilmek için aldığım eğitimler:
2020- İSS Bahçe Atölyesi – Ev Bitkileri Bakımı ve Yaprak Zararlıları ile Mücadele Eğitimi
2021 – İyiEkim ve Orman6 ekiplerinden Permakültür Tasarımına Giriş Eğitimi
2021 İSS Bahçe Atölyesi – Bahçıvanlık Eğitimi
2021 – Ecodemia.org.uk – Regenerative Landscapes & Permaculture Design projesini tamamlayarak Permakültür Tasarımcısı Sertifikası aldım.

İkinci Üniversite kapsamında halen Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojisi öğrencisiyim.

Ev Yeşili, Youtube, Instagram, Facebook ve websitesi üzerinden her ay yüzbinlerce kullanıcıya erişen bir bitki bakımı markasıdır.

Bireysel ve kurumsal işbirlikleri & danışmanlık için: gizemaydogan@yahoo.com

#fotosentezinesağlık

Facebook  ve Instagram

Ev Yeşili’ne hoşgeldin! 🙂

Ev Yeşilleri

Tatile Gidecekler İçin Bitki Bakımı Önerileri

Yaz aylarında en sık karşılaştığım sorulardan biri “Tatile giderken bitkilerin kurumaması için neler yapabilirim?”  Bir Ev Yeşili tatilde en çok şunu düşünür: Bütün yıl gözünün içine baktığım Pilea peperomioides ne durumda? Suda...

Bitkimi fazla suladım ne yapmalıyım?

Bitki bakımında en sık yaşanan problemlerin çoğunun temelinde fazla sulama olduğunu söylemeliyim. Peki, bunu yanlışlıkla yaptıysak? Ya da hatamızı sonradan fark ettiysek? bitkimi fazla suladım ne yapmalıyım diyenleri şu tarafa alalım...

Minik yeşil toplar: Marimo bakımı ile ilgili bilmeniz gerekenler

Minik yeşil yosun topları olarak bildiğimiz Marimo evlerimizde sıklıkla görmeye başladığımız, şans getirdiğine inanılan sevimli yuvarlaklar. Marimo ve marimo bakımı ile ilgili bilmeniz gerekenleri yazıda bulabileceğinizi umuyorum.  Marimo nedir? Marimo olarak bildiğimiz sevimli...